TOKİ Hatay 2018 Yılına 584 Konut Satışı İle Başladı

Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği başarılı projeler ile dünyada örnek gösterilen TOKİ sosyal konut üretimine de devam ediyor. Üst gelir grubu ve orta gelir grubu projelerine ek olarak dar gelirli ailelerin ev sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştüren kurum pek çok şehirde konut üretimi gerçekleştiriyor. TOKİ Hatay projeleri de oldukça fazla ilgi görürken kurum 584 adet konutu açık satışa sunduğunu duyurdu.

Alt Gelir Grubu Şartı Kaldırıldı

TOKİ Hatay İskenderun konut projesi ile beraber konutlardan almak isteyen kişilerin işlemlerini büyük oranda kolaylaştıracak bir dizi yeniliğe de sahne oldu. Buna göre projeye özel olarak TOKİ alt gelir grubu koşulları kaldırıldı ve isteyen herkesin projelere başvuruda bulunmasına izin verildi. TOKİ İskenderun konut projesi ile 895 adet 2+1 daire ve 158 adet 3+1 daire üretilecek. Buna ek olarak 1 cami, 2 ticaret merkezi, 24 derslikli biri ilköğretim biri de lise olmak üzere 2 okul inşaatı gerçekleştirilecek.

TOKİ Başvurusu Nereye Yapılacak?

TOKİ Hatay İskenderun Düğünyurdu Mahallesi konut projesi için başvuruda bulunmak isteyen kişiler 12 Mart itibari ile 3+1 konutlar için yurt genelindeki Halk Bankası şubelerine, 2+1 konutlar için ise Halk Bankası’nın Hayat ilinde yer alan tüm şubelerine başvuruda bulunma hakkına sahip olacak. Başvurular 29 Haziran tarihinde sona erecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz