Toki İndirim Kampanyası 2019

TOKİ evlerinde var olan kampanyalardan yararlanmak isteyenler özellikle farklı yöntemler ile beraber bu konuda belirli bir avantajı elde etme şansına sahipler. Özellikle gelir bakımından biraz daha rahat olan vatandaşların yapacakları erken ödemeler ile beraber indirim kampanyalarından yararlanmalarına 2019 senesinde de devam edileceği de yakın zamanda açıklanması beklenen oluşumlardan bir tanesi. Geçtiğimiz senelerde yüzde 20’lik bir indirim furyasından yararlanan vatandaşlar 2019 senesinde de aynı tarihler içerisinde yapacakları başvurular ile beraber ev sahibi olmaya biraz daha makul fiyatlar ile sahip olacak. Nitekim bu indirim zaman zarfının genel olarak Nisan ayı sonlarına geldiğini de bu noktada belirtmek gerekiyor.

Toki Erken Ödeme 2019

TOKİ tarafından borç miktarlarını erken bir tarihte kapatıp daha erken ev veya iş yeri sahip olmak isteyenler için bu fırsatlar oldukça kritik bir noktada yer alıyor. Özellikle erken ödemeler ile beraber çok daha avantajlı bir şekilde mülk sahibi olmanın kapıları da sonuna kadar aralanmış durumda. Belirtilen tarihler arasında yapacağınız başvurular ve vereceğiniz belgeler ile beraber gerekli işlemlerin yapılmasının ardından Toki erken ödemeleri de başlamış oluyor. 2019 senesi için bir tahmin de bulunmak için henüz erken olsa da geçtiğimiz senelere bakıldığında Nisan ve Mayıs aylarının erken ödeme fırsatından yararlanmak isteyenler için önemli olduğuna dikkat çekmek gerekiyor.

Toki İndirim Kampanyası Nasıl Hesaplanır?

2018 kampanyasından borç bakiyesinin tamamını kapatan kişilerin yanı sıra borç bakiyesinin en az yüzde 25’ini kapatacak kişilerin yararlanabildiğini referans olarak almak gerekiyor. Yani borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yapılan peşin ödemelerde de yüzde 20 indirim kampanyası daha önceki dönemler için uygulanmıştı. 2019 senesini kapsayacak olan kampanya içinde hemen hemen aynı rakamların vatandaşların huzuruna sunulacağını ve indirim bedellerinin de aynı seviyede olmasını beklemek son derece doğal olacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir başka durum da kredi kullanıp indirimlerden yararlanmak isteyen vatandaşların bankalarda 0,99 faiz oranında konut kredisi temin edebileceği noktasında olması.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz