TOKİ İndirim Kampanyası Ne Zaman Başlayacak?

TOKİ tarafından bu sene indirim kampanyası için büyük bir yeniliğe imza atılmış ve ikinci kez indirim kampanyası yapılacağı duyurulmuştu. Borcunu erken kapatanlara ya da borç toplamının en az yüzde 25’i oranında ara ödeme yapanlara TOKİ indirim kampanyası kapsamında yüzde 24 indirim yapacak. Peki, TOKİ indirim kampanyası ne zaman başlayacak?

TOKİ İndirim Kampanyası Başvuru Tarihi

TOKİ’den ev ya da işyeri alanları kapsayan TOKİ indirim kampanyası 21 Eylül günü başlayacak. 21 Eylül günü mesai saati ile beraber başlayacak olan kampanyaya katılan kişiler kuruma kalan borçlarının tamamını kapatarak indirim hakkı elde edebilecekleri gibi yine kuruma kalan borçlarının yüzde 25’i oranında ödeme yapan kişilerde yüzde 24 oranında indirim kazanmaya hak kazanabilecekler. Kampanyadan yararlanmak isteyen kişiler başvurularını ödeme yapacakları tutar ile beraber konut ya da işyerlerini satın aldıkları banka şubeleri üzerinden de gerçekleştirebilecekler.

TOKİ İndirim Kampanyası Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Yaklaşık 192 bin konut ve işyeri sahibinin yararlanmasının beklendiği ikinci TOKİ indirim kampanyası son başvuru tarihi ise 19 Ekim 2018 olarak belirlenmiş durumda. Yani başvurularını 19 Ekim tarihine kadar yapan kişiler borçlarını ödemeleri durumunda yüzde 24 indirim hakkından yararlanabiliyorken bu tarihten sonra yapılan ödemeler için TOKİ herhangi bir indirim uygulamayacak. Kampanya ile TOKİ büyük bir nakit para kaynağı elde ederken TOKİ’den ev ve işyeri satın alanlarda indirimden yararlanma hakkı elde edecekler.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz