TOKİ İndirim Kampanyasında Geri Sayım Başladı 

Borcunu peşin olarak kapatarak tapularını hemen teslim almak isteyen kişilere yönelik olarak TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası başlatmıştı. Düzenlenen kampanya kapsamında TOKİ projelerinden taşınmaz alan kişilerin borçlarını peşin olarak ödemeleri durumunda toplam borçları üzerinden yüzde 20 indirim yapılacağı müjdesi verilmişti.

TOKİ % 20 İndirim Kampanyasından Kimler Yararlanabilir?

İndirim kampanyasından yararlanarak borçlarını daha avantajlı şekilde kapatmak isteyen kişilerin ise TOKİ tarafından aranılan belirli kriterleri taşımaları gerekiyor. Bu şartlara haiz olmayan kişiler tarafından yapılan başvurular ise ne yazık ki kabul edilmiyor. Bu koşullar ise şöyle:

•TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası fırsatından yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka konutlarına ilişkin ödemelerine en geç 2015 yılı sonuna başlamış olmaları şartı bulunmaktadır.

•İndirimden yararlanmak için başvuruda bulunan kişinin geriye dönük olarak hiçbir şekilde gecikmiş borcunun bulunmaması ve emlak vergisinin yatırılmış olması gerekmektedir. Buna ek olarak o ayın da borç taksit tutarının yatırılmış olması gerekir.

TOKİ Kredisi Nasıl Kullanılır?

Kişinin ne kadar borcunun kaldığını öğrenmek istemesi durumunda alış işlemini yaptıkları banka şubesini ziyaret etmeleri yeterli oluyor. Peşin ödeme yapmak için konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin ise satış sözleşmesi imzaladıkları bankadan konu hakkında bilgi almaları gerekiyor. TOKİ borç kapatma kredisi bankalar tarafından çok daha uygun koşullarda kullandırılmakta olup kredi kullanan kişiler yüzde 20 indirim avantajından yararlanarak borçlarını kapatmakta hem de tapularını hemen teslim alabilmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz