TOKİ İstanbul Emekli Konutları İçin Büyük Müjde!

Geride kalan 15 yıllık zaman dilimi içinde toplamda 800 bin konut üretme başarısını gösteren TOKİ emekli konutları ve dar gelirli aileler için üretmiş olduğu projelerine de tüm hızı ile devam ediyor. TOKİ yönetimi tarafından yapılan açıklama ile beklenen büyük müjde verilmiş oldu. TOKİ İstanbul emekli konutları için sonunda fizibilite ve hazırlık çalışmalarına başladı.

İstanbul’daki Emekliler Konut Sahibi Olacak 

Normal koşullar altında ev sahibi olmaları son derece zor olan emekliler için özel olarak geliştirilen projede emeklilere son derece düşük taksit ödemeleri ile ev sahibi olma fırsatı sunuluyor. Ancak projeden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka TOKİ emekli şartları için aranılan tüm kriterleri karşılamaları gerekiyor. Bunlar arasında kişinin mutlaka emekli kimlik kartı ya da emeklilik belgesini ibraz etmesinin yanı sıra gelir limiti sınırlaması ve daha önce TOKİ projelerinden yararlanmamış olması gibi şartlarda bulunuyor.

İstanbul’da TOKİ Emeklilere Ne Zaman Konut Yapacak?

Proje için açıklanan kesin bir tarih şu an için belirlenmemiş olsa da TOKİ’nin ilk aşama olan fizibilite çalışmalarına başlaması bu tarihin son derece yakın olduğu anlamına geliyor. 2017 yılı içerisinde toplamda 20 bin emekli konut projesi üretecek olan TOKİ bunların büyük bir bölümünü İstanbul’da üreteceğini duyurmuştu. TOKİ tarafından projenin kesinleşmesinin ardından satış duyurusu yapılacak ve başvurular toplanarak ilk aşamaya geçilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz