TOKİ İstanbul kura çekilişleri devam ediyor. Binlerce kişinin büyük heyecanla beklemiş olduğu İstanbul TOKİ kura çekilişleri ne zaman? İşte merak edilen detaylar…

Çok fazla kişinin beklemiş olduğu TOKİ çekilişlerinin sonuç takvimi belli oldu. 318 bin kişiyi ilgilendiren konular arasında TOKİ İstanbul kura çekilişi noter tarafından gerçekleştirilecek.

TOKİ, İstanbul Kura Çekilişi Ne Zaman Yapılacak?

Son gelen bilgiler neticesinde 50 bin sosyal konut projesi için İstanbul ilinde başvuru yapılan 5 proje için, 6 bin 300 konuta tam 318 bin 511 kişi başvuru yaptı. İstanbul’un merakla beklemiş olduğu kuralar için ise Haziran ayı sonu ile Temmuz ayı başında çekileceğini belirtelim.

İstanbul ilinde yapılacak ilk kura ise Başakşehir, Kayabaşı‘nda yapılacak ve 157 bin 474 başvuru için 4 bin 467 konut bulunuyor. Çekiliş ise 26-27 Haziran günü yapılacak. Silivri Alipaşa‘da yer alan 685 konut ise 28 Haziran, Tuzla’da yer alan 500 konut ise 1 Temmuz‘da ve son olarak Başakşehir ayazma’da yer alan 311 konutun ise Başakşehir Hoşdere’de 337 konut ise 2 Temmuz günü gerçekleşecek.

Sözleşme yapılırken, neler gerekli?

  1. İl ilçe nüfus müdürlüklerinden onaylı olan vukuatlı nüfus kayıt örneği ile adrese bağlı olan en az 1 yıl oturduğunuzu kanıtlayan ikamet belgesi.
  2. Şehit aileleri, ile dul ve yetimleri gibi hak sahiplerinin, tapu sicil müdürlüklerinden başvuruyu yapan kimse eğer, hiçbir malın bulunmadığını kanıtlayan belge gerekiyor.
Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz