TOKİ projeleri kapsamında kura çekilişleri 6 Mayıs 2019’da başlamıştı. Tüm iller için kura çekilişleri ise farklı günlerde yapılmakta. Peki İstanbul için hangi gün kura çekilişi yapılacak? İşte detaylar..

TOKİ’nin 50 bin konut projesi için çok fazla başvuru yapıldığı belirtildi. Son gelen haberlerde en fazla talebin ise İstanbul’dan yapıldığı belirtildi. Kişiler ise kura çekiliş sonuçlarını merak ediyor.

TOKİ kura çekilişleri ne zaman yapılacak?

TOKİ ülkemizde 67 ilde 140 proje ile 50 bin sosyal konutun çekilişlerine 6 Mayıs 2019‘da başlamıştı. Aslında yatay mimari anlayışı için 2+1 ve 3+1 konutlar inşaa ediliyor. 19 Nisan 2019’a kadar başvurular yapılmıştı. 50 bin konut projesi için tam 636 binden fazla kişi başvuruda bulundu. İlk önce 80 proje için kuralar 6 mayıs günü Ankara’da başladı. Buna ek olarak ise 50 projede konut sahibi olacakların daireleri de belli oluyor. İlk kura ise Ankara Kuzeykent’te 809 konut için çoktan çekildi.

Toki tarafınca her il için farklı günlerde kura çekilişi yapılıyor. TOKİ’nin resmi web sitesi üzerinden detaylı bilgileri görebilirsiniz. Buna ek olarak ise kuradan hemen sonra konut sahibi olamayacak olan kişilerin ödemiş oldukları ücretler iade edilecek.

İstanbul için kura sonuçları Haziran ile Temmuz’da belli olacak!

50 bin konut projesi kapsamında İstanbul ilinde 5 proje için 6 bin 300 konuta yapılan başvuru sayısı 320 bin olarak belirtildi. Bu kura sonuçları ise Haziran ve Temmuz aylarında yapılacak.

İSTANBUL KURA SONUÇLARI HAZİRAN VE TEMMUZ’DA

50 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında İstanbul’da talep toplanan 5 projedeki 6 bin 300 konuta toplam 318 bin 511 başvuru yapıldı. İstanbulluların merakla beklediği kuralar haziran ayı sonu ve temmuz ayı başında çekilecek. Başakşehir kayabaşı için 4 bin 467 konut inşa edilecek. Kura ise 26-27 Haziran‘da yapılacak.

Silivri Alipaşa için 685 konut kurası 28 Haziran‘da ve Tuzla için 500 konut kurası 1 Temmuz gün yapılacak. Hoşdere için ise 337 konut kurası 2 Temmuz‘da yapılacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz