Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından İstanbul Kayaşehir’de satışa sunulduğu duyurulan 892 konut için rekor sayıda başvuru yapıldı. Satışa sunulan konut sayısı 1.892 olmasına

TOKİ Kayaşehir Konutları İçin Başvuru Rekoru Kırıldı
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından İstanbul Kayaşehir’de satışa sunulduğu duyurulan 892 konut için rekor sayıda başvuru yapıldı. Satışa sunulan konut sayısı 1.892 olmasına rağmen konutları satın almak için başvuruda bulunan kişi sayısı 39 bin sınırını aşarak 39 bin 179 rakamına ulaştı. 
TOKİ Kayaşehir Konutları İçin Başvuru Süreci Tamamlandı
TOKİ orta gelir grubu projeleri arasında yer alan TOKİ Kayaşehir konut projesi kapsamında toplamda 1.892 konut üretilerek hak sahiplerine teslim edilecek. 39 bin 179 kişinin başvuruda bulunduğu projeden konut alacak olan hak sahipleri 4 Ekim 2017 tarihinde düzenlenecek olan kura çekimi ile belirlenecek. TOKİ Kayaşehir kura çekimi düzenlenen tören ile noter huzurunda gerçekleşecek ve konut almaya hak kazanan isimler kura çekimi ile belirlenecek. 
Gelen Yoğun Talep Büyümeyi İşaret Ediyor 
TOKİ Kayaşehir projesi hakkında açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan gelen yoğun talebin aslında konut sektörünün hala büyümeye devam ettiğinin bir göstergesi olduğunu belirterek sektörde her şeyin yolunda olduğu müjdesini verdi. 2016 yılında toplam konut satış rakamı 1 milyon 341 bin konut satışı gerçekleştirilerek büyük bir rekor kırılmıştı. Başkan Turan 2017 yılında konut sektörünün bu rekoru kırma hedefi olduğunu hatırlatarak şimdiye kadar gerçekleşen konut satış rakamlarının bu hedefi kolaylıkla geçeceklerini gösterdiğini dile getirdi. TOKİ Kayaşehir konutlarında 432 şehit yakınının başvuruda bulunulduğu belirtilirken engellilerin başvuru sayısı ise 1.377 oldu. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.