Elazığ’da TOKİ tarafından dar gelirliler için yapılan konutlar, kar amacı ile kiraya verildiği takdirde ya da konutlar için herhangi bir ödeme yapılmaması takdirinde hak sahiplerin

TOKİ, Kiralanan Daireleri Geri Alıyor!
Elazığ’da TOKİ tarafından dar gelirliler için yapılan konutlar, kar amacı ile kiraya verildiği takdirde ya da konutlar için herhangi bir ödeme yapılmaması takdirinde hak sahiplerinden geri alınıyor.
Hak Sahipleri Dairesini Kiraya Veriyor!
TOKİ, Elazığ ilinde bulunan Çaydaçıra Mahallesindeki dar gelirli vatandaşlar için üretmiş olduğu konutların, kar amacı ile başkalarına kiraya verilmesi takdirinde daireleri geri alıyor. Ayrıca, doğalgaz ve elektrik faturalarının ödenmemesi ve taksitlerin hiç ödenmemesi durumunda da konutlar, hak sahiplerinden geri alınıyor. Bu gibi durumlar söz konusu olduğu takdirde bağımsız bölümlerdeki sözleşmeler feshediliyor. 
220 Daireden 4 Kat Kar Elde Ediliyor
Elazığ ilinin Çaydaçıra Mahallesinde dar gelirli vatandaşlar için yapılan 832 konuttan 220 tanesinin hak sahipleri, 3 – 4 kat fazla kar edecek şekilde kiraya veriyor. Ayrıca bunların yanı sıra üç yıldır doğalgaz ve elektrik borçlarını ödemeyen, 100 TL’lik satış bedeli için de herhangi bir ödeme yapmayan daireler de tespit edildi. TOKİ tarafından yapılan tespitlerde, çilingir yardımı ile dairelere giriliyor ve eşyalar depolara kaldırılıyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.