TOKİ Konut Seçimi Nasıl Yapılır?

 

1984 yılında kurularak dar geçimli kişilere ev sahibi olma hakkı sunulması için tasarlanmış ve Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olarak yürütülmekte olan TOKİ, vatandaşlara maliyet fiyatına verilmekte olup, bu fiyatın tamamı değil de küçük taksitler şeklinde yani kira öder gibi ödenmesi sağlandığı için avantajlı bir seçenektir. TOKİ evleri dar gelirli kişiler başvurmakta olup, bunun belli şartları tabi ki bulunmaktadır. Fakat genellikle TOKİ, hakkın da merak edilen ise TOKİ konut seçimi nasıl yapılır olup, başvurudan sonra çıkan TOKİ konutlarında seçim hakkında bilgileri ise araştırarak sizlere yazımızın devamında sunacağız.

TOKİ Konut Seçimi

 

TOKİ, bulunduğunuz il üzerine yapılacak ise TOKİ’nin resmi web sayfası üzerinden bu durumu takip ederek, konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. TOKİ’nin başvuruları ise başlaması ile sonlanması arasında belli bir süre olup, istenilen evraklar ile bu sürede başvurmanız gerekmektedir. Başvuru sonrasında ise genellikle kura yöntemi kullanılmakta olup, eğer ki başvuru sayısı ile konut sayısı arasında ciddi bir fark var ise bunu kura ile değil de başvuru sıralamasına göre konut teslimi yapılacak. TOKİ konut seçimi ise kurada çıkan ya da başvuru sıralaması ile belli olmakta olup, siz ben şu konutu istiyorum diye bir seçenek belirtmeniz ise imkansız bir durumdur. TOKİ konutları teslimleri ise yapıma başlandıktan sonra projeye göre değişkenlik gösterse de 14 ile 30 ay içerisinde teslim edilmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz