Türkiye’nin gururu olarak kabul edilen ve son yıllarda pek çok başarılı projeye imza atmayı başaran Toplu Konut İdaresi TOKİ 2016 yılını da büyüyerek kapatmayı başardı. Yıllık 46 b

TOKİ Konut Üretimini % 40 Arttırdı!
Türkiye’nin gururu olarak kabul edilen ve son yıllarda pek çok başarılı projeye imza atmayı başaran Toplu Konut İdaresi TOKİ 2016 yılını da büyüyerek kapatmayı başardı. Yıllık 46 bin 357 konut üretimi ortalamasını 2016 yılında yaklaşık yüzde 40 oranında büyüyerek 64 bin 822 rakamına taşımayı başaran TOKİ büyük bir başarıya imza attı. 
Her 100 Konuta 500 Kişi Başvuruda Bulundu 
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan TOKİ tarafından gerçekleştirilen konut projelerine olan ilginin de her geçen gün artmaya devam ettiğini vurgulayarak 2016 yılında satışa sunulan projelere % 500 başvuru gerçekleştirildiğini belirtti. Son 1000 günlük zaman dilimi içinde TOKİ tarafından 21.8 milyar liralık değere sahip olan 521 ihaleyi tamamladıklarını belirten Turan 120 bin 15 konut ile 3 bin 361 sosyal projenin ihaleye çıkarıldığını belirtti. 
TOKİ’nin Son 1000 Günlük Karnesi 
Son 1000 günlük süreç içinde TOKİ 14 senelik konut üretimi temel alındığında yüzde 25,5’lik bölümünün bu dönemde yapıldığını belirterek yine yüzde 20,9 konut teslimatı ve ihale edilen toplam konut tutarının yüzde 18,6 ‘lık bölümünün bu dönemde yapıldığını dile getirdi. TOKİ çalışmalarına devam ederken geçen sene Türkiye’de üretilen toplam konut miktarının yüzde 9’luk bölümünün TOKİ tarafından üretildiğini belirten Turan 2017 TOKİ projeleri ile bu başarılarını devam etmeye kararlı olduklarını vurguladı. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.