TOKİ Konutları Şikayet Bildirimi Nasıl Yapılır?

 

Türkiye’de birçok kişinin sahip olduğu konut olan TOKİ, müşterilerin kullanımı sonrasında eksik ya da kusur olması sonucunda TOKİ şikayeti nereye yapılır sorusunu da güdeme getiriyor.

TOKİ Konut Şikayeti Nasıl Yapılır?

 

TOKİ’den satın alınmış olan bir konutun müşterinin kusuru olmayan, kullanıcı hatası olmayan sorunların ortaya çıkması TOKİ şikayet hattı aracılığı ile ilgili kişilere bildirilebiliyor. Ancak TOKİ tarafından konutun kesin kabulünün yapılacağı tarihe kadar şikayetin teknik elemanlara yapılması mümkün olabiliyor. Ayrıca TOKİ geçici site yönetimine de şikayetler iletilebiliyor.

Yapılacak olan şikayetler TOKİ Şikayet Değerlendirme Şube Müdürlüğü tarafından incelenmekte ve gereği kısa sürede yapılabiliyor.

TOKİ şikayetleri hangi halleri kapsıyor diye merak edenler ise;

İnşaat hakkında konular, mekanik hakkında konular elektronik hakkında konular, alt yapı hakkında konular, Peyzaj hakkında konular ve son olarak diğer olarak şikayetler ilgili kategorilere yapılabilmektedir.

İnşaat Hakkında Şikayetler

 

Genel olarak inşaat ile ilgili bazı problemler dile getirilebilir. Çatı, dış cephe, cam, ısı yalıtımı, su yalıtımı, mutfak dolapları, asma tavan, kapıcı dairesi vs.

Mekanik Hakkında Şikayetler

 

Kalorifer, su deposu, hidrofor, asansör, yangın tesisatı, doğalgaz, su tesisatı vs.

Elektronik Hakkında Şikayetler

 

Yapıda bulunan elektik ve elektronik sorunların dile getirilebileceği kategori olarak düşünülebilir. Buna göre diafon, elektrik tesisatı, kapı otomatiği, telefon tesisatı, TV sistemi, sayaç ve panolar hakkında şikâyetler. TOKİ yapı şikayetleri genel olarak yapının herhangi bir kategorisi için yapılabilmektedir.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz