TOKİ Konutlarında Teslim Nasıl Yapılmaktadır?

 

TOKİ, 1984 yılında kurulmuş olan ve dar gelirli olan kişilerin ev sahibi olması amacı ile uygulamaya geçmiş devlete bağlı bir kuruluştur. TOKİ, tamamen devlet destekli olup, belli şartlar altında olan kişilerin başvuruları kabul edilerek değerlendirmeye alınmaktadır. TOKİ kolay ev sahibi olmanıza yardımcı bir kuruluş olduğu için hakkında pek çok soru merak edilmektedir. Vatandaşların en çok merak ettikleri konular ise TOKİ teslimi nasıl yapılır, TOKİ konut özellikleri nelerdir yönünde olup, sizlere bu sorular hakkında bilgiler vereceğiz.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olan ve bu şekilde yürütülen TOKİ, yukarıda da belirttiğimiz üzere dar gelirli olan kişiler için tasarlanmış ve bu şekilde yürütülen projeleri kapsamaktadır. TOKİ’lere genellikle başvurudan sonra konut belirleme kurası yöntemi ile seçimler yapılmaktadır. Fakat eğer ki başvuru konut sayısından oldukça fazla ise konut seçim hakkı seçeneği kullanılmakta olup, bu seçenek ise başvuru sırasına göre yapılmaktadır. TOKİ konutları teslim süresi ise projeye göre değişse de genellikle 14 ay ile 30 ay arasında teslim edilmektedir.

TOKİ Konut Özellikleri

 

Bir evde ne ararsanız bulunan ve yeni teknolojiye ayak uydurarak ısı yalıtımından, sosyal alanlarına kadar önem verilen projeleri kapsamaktadır. TOKİ evleri duvar kaplamalarından, mutfak dolaplarına kadar her aşaması özenli şekilde yapılmakta olup, anahtar teslim edildiğinde hiçbir masrafa maal vermeyecek şekilde yani direk olarak eşyalarınızı taşıyacağınız şekilde teslim edilmektedir.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz