TOKİ Kurası Nasıl Çekilir?

Her geçen gün daha da artmaya devam eden konut fiyatları nedeni ile ev sahibi olamayan kişilere yönelik olarak TOKİ alt gelir grubu projeleri üretmektedir. Bu projelerde üretilen ucuz TOKİ evleri yoğun ilgi görmekte, satışa sunulan konut sayısının 2 bazen 3 katı başvuruda bulunulmaktadır, Bu nedenle TOKİ alt gelir grubu konut projelerinde kura çekilişi ile konut satışlarını gerçekleştirmektedir. Peki, TOKİ Kurası nasıl çekilir?

TOKİ Kura Çekimi Nasıl Yapılır?

Satışa sunulan konuttan daha fazla sayıda alım için başvuru gelmesi durumunda satışa sunulan proje türüne göre değişmekle beraber genelde kura çekilişi yapılarak hak sahipleri belirlenmektedir. Özellikle de TOKİ emekli konutları ve TOKİ alt gelir grubu konutları için rekor seviyede başvuru yapılmaktadır. Bu konut tiplerinde kura yöntemi ile çekiliş yapılmakta olup başvuru süresinin dolmasının ardından TOKİ tarafından ilan edilen tarih ve saatte kura çekilişi için toplantı yapılarak katılımcıların önünde hak sahipleri belirlenmektedir.

Noter Huzurunda Kura Çekilişi Yapılıyor

TOKİ tarafından son derece titiz bir şekilde yapılan kura çekilişi noter huzurunda yapılırken herhangi bir torpil iddiasının oluşmaması adına kurum çekiliş tarihini daha projenin başında ilan etmektedir. Belirlenen tarihte konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin de katılımları ile beraber herkesin gözü önünde ve noterin şahitliği eşliğinde TOKİ kura çekilişi yapılarak konut satın alma hakkını elde eden kişiler belirlenmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz