TOKİ Ödeme Kampanyası İle Yüzde 20 İndirim Müjdesi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından düzenlenen borcunu erken ödeyen kişilere yapılan indirim kampanyası için yeni müjde verildi. TOKİ Başkanı Turan tarafından yapılan açıklama ile duyurulan yeni indirim kampanyası kapsamında konut ve işyeri alıcılarına bu seneki kampanyaya özel olarak yüzde 20 erken ödeme indirimi yapılacak.

24 Nisan İtibari ile Başvurular Başlayacak

TOKİ tarafından düzenli olarak her yıl gerçekleştirilen ve artık geleneksel hale getirilen TOKİ erken ödeme indirim kampanyası 2018 yılı için 24 Nisan tarihi itibari ile başlayacak. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından satılan konut ve iş yerlerinden alan kişiler başvuruda bulunmaları durumunda toplam borç tutarından yüzde 20 indirim uygulanacak. Bu sene diğer kampanyalardan farklı olarak borcunun tamamımın kapatmasa dahi borcunun en az yüzde 25’ini ödeyen kişilerde indirim hakkından yararlanabilecek.

Kimler TOKİ İndirim Kampanyası Hakkından Yararlanabilir?

  • TOKİ tarafından yapılan erken indirim kampanyasından yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka borcu konu olan konut ya da işyerlerini 2016 yılı sonuna kadar almış olmaları gerekmektedir. Geri ödeme taksiti 2016 sonuna kadar başlamayan kişiler ne yazık ki indirim kampanyasından yararlanamıyor.
  • Kalan taksit sayısının 12’den fazla olması gerekmektedir.
  • Kuruma olan toplam borç tutarlarının en azından yüzde 25’lik bir bölümü kapatılmalıdır.

Bu şartlara sahip olan kişiler tarafından TOKİ erken ödeme kampanyasından yararlanmak için konut sözleşmesi imzalanan bankalar üzerinden konut kredisi kullanma fırsatı da sunulmaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz