TOKİ Ödemeleri E-Devlet Üzerinden Takip Edilecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’den satın alınan konutlar ya da işyerleri ödemelerinin taksitleri E-devlet üzerinden takip edilebilecek.

Teknolojiden Faydalanılıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yapmış olduğu açıklamalar ile konut ya da işyeri satın alan vatandaşların ödemelerinin takip edilmesinde, teknolojinin sağladığı imkanların da kullanılmasında fayda olduğunu ve bu nedenle taksitlerin E-devlet üzerinden kontrol edilebileceğini belirtti. Ergün Turan, söz konusu uygulamanın yoğun çalışmalar sonucunda kullanıma açıldığı bilgisini de verdi.

Milletimize İyilik Üreten Kurum

TOKİ Başkanı Ergün Turan, idarenin sosyal konut üretiminde, girişimci ve üretici kuruluşların başında geldiğini ve kurumun millete iyilik ürettiğini belirtti. TOKİ’den konut ya da işyeri satın alan vatandaşların ödemelerinin bilgisayar üzerinden takip edilmesi hakkında açıklamalar yapan Ergün Turan;

“İdaremiz ile Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokol çerçevesinde TAKBİS ve MEGSİS’in kullanım hakkı elde edilmiş ve gerekli yazılımlar yapılarak, idaremiz taşınmaz bilgileri tapudan kontrol edilebilir hale gelmiştir. Bu anlamda konut ve iş yeri taksit takip sistemi de sonuçlandırılmış ve Online Taksit Sorgulama Sistemi devreye alınmıştır. Bu, web sayfası üzerinden güvenli erişim kriterleri de göz önünde bulundurularak, konut ve iş yeri alıcılarının kullanımına açılmıştır.  Milletimize ‘iyilik üreten’ bir kurum olan TOKİ, yeni projelerini vatandaşlarımızın beklentilerine uygun olarak geliştirmektedir.” şeklinde bilgi verdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz