TOKİ tarafınca sosyal konut projeleri kura çekilişleri devam ediyor. Başvuru ücretini yatıran ve kurada hak sahibi olamayan kişiler ücretlerini nasıl alacak? İşte detaylar…

TOKİ tarafından Kahramanmaraş ve Burdur’da 100 bin konut projesi kapsamında inşa edilmiş konutların kura çekilişi ile hak sahipleri belli oldu. Dört farklı şekilde gelen ve 2+1 ile 3+1 konut sahipleri açıklanıyor.

Kahramanmaraş ili Onkiki Şubat ve Afşin’de, Burdur’da ise Merkez ve Karamalı’da yer alan toplu konut hak sahiplerinin belli olması için noter huzurunda kura çekilişi yapılıyor.

TOKİ çekiliş sonuçları ise internet sitesi üzerinden TC. kimlik numarası ile sorgulanabilir.

TOKİ KURALARI SAAT KAÇTA?

Kahramanmaraş ve Burdur konut için kuralar 4 Haziran’da yapılacak.

TOKİ KAHRAMANMARAŞ ONİKİ ŞUBAT: SAAT 10:00’da

TOKİ BURDUR KARAMANLI: 12:00’de

TOKİ BURDUR MERKEZ: 14:00’te

TOKİ KAHRAMANMARAŞ AFŞİN: 15:00’te çekildi.

HAK SAHİBİ OLAMAYANLARA PARA İADESİ NASIL OLACAK?

Halk Bankası ile başvuru yapan ve kura sonucu hak sahibi olamayanlar iade işlemlerini, şubeye gitmeden internet sitesinden yapabilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz