TOKİ % 20 İndirim Kampanyası Sayesinde 675 Milyon Lira Yastık Altından Çıktı 

Borcunu ödeyerek hemen tapu sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak düzenlenen TOKİ erken ödemelere yüzde 20 indirim kampanyası sayesinde Toplu Konut İdaresi 950 milyon liralık tahsilatta bulundu. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan kampanyaya yoğun ilgi olduğunun altını çizerek 17 bin 706 kişinin başvuruda bulunduğunu belirtti.

Borçlarını Kapatmak İsteyenler 950 Milyon Lira Ödedi

TOKİ erken ödeme kampanyası olarak ta anılan yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanmak isteyen 17 bin 706 kişi toplamda 950 milyon 767 bin lira para yatırdı. Yatırılan paranın 675 milyon liralık bölümü ise yastık altı olarak tabir edilen vatandaşın kendisine ait olan birikiminden yatırıldı.

Yani TOKİ kampanyası sayesinde yastık altında saklanan 675 milyon lira gibi son derece büyük bir rakam ekonomiye kazandırılmış oldu. Açıklanan verilere göre kampanyadan yararlanan her 100 kişiden 70 tanesi ödeme için yastık altı tasarrufunu kullanmış oldu.

TOKİ Sosyal Konut Projeleri İle Örnek Olmaya Devam Ediyor 

Geliştirdikleri sosyal konut projeleri ile dünyanın da yakından takip ettiği bir kurum olduklarını belirten TOKİ Başkanı Turan gelişmekte olan ülkelerden her hafta görüşme talepleri aldıklarını belirterek çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi. Türk ekonomisi için inşaat sektörünün desteklenmesi gerektiğinin altını çizen Turan TOKİ alt gelir grubu projelerine devam edecekleri müjdesini verdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz