TOKİ Şırnak’ta 9 Bin Konut Üretimine Devam Ediyor

PKK’lı teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırılar sonucunda kullanılamaz hale gelen 9 bin 215 adet konutun Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yenilenme çalışmaları devam ediyor. TOKİ Şırnak’ta resmen yeni bir ilçe inşa ederken inşaatı tamamlanan Silopi’deki 236 adet konutta hak sahiplerine teslimler gerçekleştirildi.

İnşaat İHA İle Görüntülendi

Şırnak’ta inşaatı devam eden alan havadan İHA (insansız hava aracı) ile görüntülendi. Görüntülerin basın mensupları ile paylaşıldığı toplantıda açıklamada bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan Şırnak’ta baştan bir şehir inşa ettiklerini dile getirdi. Terör olayları nedeni ile mağdur olan vatandaşın evlerini yeniden inşa etme görevini üstlendiklerini belirten Turan toplam 9 bin 215 adet konut inşası planlandığı açıklandı.

Mart Ayı Sonunda 2 Binden Fazla Konut Teslim Edilecek

Şu ana kadar Silopi’de inşa edilen 236 adet konut hak sahiplerine teslim edilirken Mart ayı sonuna kadar ise İdil ve Cizre’de toplam 2 bin 699 adet konut tamamlanarak teslim edilecek. Çukur olaylarından etkilenen ailelere ise toplamda 25 bin konut verilecek. 25 bin adet konut ise en geç 1,5 senelik zaman dilimi içerisinde tamamlanacak. TOKİ tarafından tamamlanan konutlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na teslim ediliyor ve bakanlık yapmış olduğu araştırmalar sonucunda hak sahiplerini belirleyerek konutları gerçek sahiplerine devrediyor. Yapılan konutlar modern mimarileri, geniş balkonları ve asansörlü olması gibi nedenlerle büyük beğeni topluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz