TOKİ Şubat Ayında Emeklilere Ucuz Konut Müjdesi Verdi

Türkiye’de dar gelirli ailelerin konut sahibi olmalarını sağlamaya devam eden TOKİ aynı zamanda engellilere özel konut projeleri ve emeklilere özel konut projeleri de sunuyor. Türkiye’de emekli olmasına rağmen konut sahibi olamadığı belirlenen 3 milyona yakın emekli bulunurken TOKİ gerçekleştirdiği ucuz konut projeleri ile bu rakamı mümkün olan en düşük seviyeye çekmeye çalışıyor. Bu amaç doğrultusunda TOKİ emekli konutları üretmeye devam ediyor.

185 Lira Taksitle Ev Sahibi Olabilirsiniz

TOKİ emeklilere özel konut projeleri ile aylık sadece 185 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olunmasına olanak sağlıyor. Konut projelerinden yararlanmak isteyen emekliler isterlerse sadece yüzde 10 peşinat ödeyerek 240 ay taksitli konut projeleri üzerinden düşük aylık taksitlerle ev sahibi olabiliyor. Ancak bu konutlardan satın almak isteyen kişilerin mutlaka aranılan TOKİ emekli konutları şartları ve kurallarına uymaları gerekiyor. Peki, kimler TOKİ emekli konutu satın alabiliyor?

TOKİ Emekli Konut Şartları Neler?

TOKİ emekli konutları projesinden ev satın almak isteyen emeklilerin mutlaka aranılan şartları taşımaları gerekmektedir. Öncelikle projeden satın almak isteyen emeklilerin kendilerine, eşlerine ve bakmakla yükümlü oldukları çocuklarına ait kayıtlı başka bir taşınmaz bulunmaması şartı yer almaktadır. Yine toplam hane halkı geliri aylık 3 bin 200 lira sınırını aşan emeklilerde TOKİ emekli konutları için sunulan satışlardan yararlanamamaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz