TOKİ Tarımköy Nedir?

 

TOKİ tarafından geliştirilen ve uygulamaya konulan Tarımköy projesi, köy yerlerine yapılmakta olup, burada ki amaç ise köy mimarisinin gelişmesi sağlanmaktır. Köylerin ve köylülerin yaşanabilir konutlara kavuşması ve bu şekilde sosyal yaşam standartlarının yükselmesi TOKİ Tarımköy projesi ile gerçekleştirilmekte olup, birçok köyde bu konu faaliyete geçmiştir.

TOKİ Tarımköy nedir diye merak eden kişiler için yukarıda kısa bir açıklamada bulunduk. Bu proje dağınık durumda ki köyler için bir araya getirme durumu hedeflenirken aynı zaman da kırsal alanların da ekonomik yönde kalkınması sağlanmaktadır. Aynı zaman da şehrin cazip bulunduğu alanlardan köylülerinde yararlanması da bu proje kapsamında sağlanmakta olup, bu nedenlerden dolayı da Tarımköy projesi gelişmiştir.

Tarımköy Projesinde Sistemin İşlemesi

 

Tarımköy projesi TOKİ kapsamında yapılsa da Köy Hizmetleri Müdürlüğü yetkilerine sahip olan ve yetkilerini devalan Afet İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte ve devam ettirilmektedir. Tarımköy projesinde aynı zaman da valilik, kaymakamlık ve belediyelerin başvuruları, talepleri göz önünde bulundurularak faaliyete geçmekte ve değerlendirildikten sonra yapımlar başlamaktadır.

Tarımköy projesi aynı TOKİ evlerinde olduğu gibi projelendirilerek, aktif hale getirilirken aynı zaman da başvuru için belli bedeller toplanır ve bu şekilde yapıma başlanır. Yapılacağının duyurulmasından sonra bedeller toplanmaya başlanır. Konut almak isteyen vatandaşlar için kolay ödeme imkanı sağlanırken, bu evlere gelen başvuru taleplerinin düşük olması durumunda proje iptal olarak başvuran kişilerin ücretleri iade edilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz