TOKİ Terör Mağdurlarının Yüzünü Güldürecek

Hakkâri, Şırnak, Diyarbakır ve Mardin’de yaşanan terör olayları nedeni ile mağdur olan kişilere yönelik olarak TOKİ yeni girişimlerde bulunmaya devam ediyor. Özellikle de terörden dolayı tahrip olan yolların ve imarın yeniden yapılmasını sağlayan TOKİ aynı zamanda bölgede 25 bin konutun yeniden inşa edilmesi görevini de üstleniyor.

25 Bin Konut Teslim Edilecek

Terörist faaliyetler nedeni ile evleri yıkılan kişilerin yaşadıkları mağduriyeti gidermek amacı ile Toplu Konut İdaresi 25 bin konutu yeniden inşa edeceğini duyurmuştu. Yapılan çalışmalarda sona gelinirken TOKİ Başkanı Ergün Turan belirlenen 25 bin konutta sona gelindiğini ve 2018 yılı sonuna kadar bu konutların tamamlanarak hak sahiplerine teslim edileceği müjdesini verdi.

TOKİ Bölgeyi Yeniden İnşa Etmeye Devam Ediyor

Hatırlanacağı üzere Hakkâri, Şırnak, Diyarbakır ve Mardin’de teröristler tarafından patlayıcılarla yollar tahrip edilmiş, güvenlik güçleri ile teröristler arasında yaşanan çatışmalarda sivil vatandaşların yaşam alanları ağır tahribat altında kalmıştı. Yaşanan olaylar nedeni ile sivil vatandaşlar mağdur olurken yaşanan bu mağduriyetin ortadan kaldırılması için TOKİ bölgeyi yeniden inşa etme görevini üstlendiğini duyurmuştu. Yıkılan ve tahrip edilen yollar, park ve bahçelerde çevre düzenlemeleri devam ederken aynı zamanda 25 bin konutun üretiminde de sona yaklaşıldı. Güneydoğu Anadolu Bölgesi için TOKİ ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ortak proje yürütüyor ve bölgenin yeniden inşası büyük bir hızla tamamlanıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz