Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafınca Van’ın Erciş ilçesinde, kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan çalışmalar kapsamında inşa edilecek olan 407 dükkan v

TOKİ Van’a 407 Dükkan ve 48 Ofis İnşa Ediyor
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafınca Van’ın Erciş ilçesinde, kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan çalışmalar kapsamında inşa edilecek olan 407 dükkan ve 48 ofisin ihalesi yapıldı.
Kira Yardımı Yapılacak
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Van’ın Erciş ilçesine inşa edilecek olan 407 konut ve 48 ofisin ihalesi 12 Haziran 2017 gününde gerçekleşti. İhale kapsamında altyapı ve çevre düzenleme işi de yerini ediniyor. Proje alanı daha önce Bakanlar Kurulu tarafınca alınan karar ile riskli alan olarak belirlenmişti. Riskli alan içerisinde bulunan iş yeri sahipleri ile yapılan görüşmeler sonucunda anlaşmaya varılmaması takdirinde hak sahiplerine kamulaştırma bedeli, iş yerlerinin teslimine kadar da kira yardımı yapılıyor.
Tarihi Türk Çarşı Mimarisi Örnek Alındı
Selçuklu ve Osmanlı tarihinden günümüze gelen çarşılar, alım ve satım işlemleri başta olmak üzere birtakım ekonomik etkinliklere ev sahipliği yapıyor olup, her kesimden kent sakinini misafir ediyor. Bu nedenle projede yer alan dükkan ve ofis cephelerinde tarihi Türk çarşı mimarisi örnek alınarak çalışma yapıldı. Cami merkezli ticaret alanında, cephe tasarımlarında ahşap görünümlü kaplamalar, taş kaplamalar, cumbalar, çatılarda çıkmalar ve payandalar kullanıldı.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.