TOKİ Yeni 6 Yeni Stadyum İçin Harekete Geçti

TOKİ ile Gençlik ve Spor Bakanlığı ortak bir çalışmaya imza atarak yeni 6 stadyum yapmak için harekete geçti. Toplamda 820 milyon liralık bedelle gerçekleştirilecek olan projeler Ankara, Hakkari, Elazığ, Şırnak, Edirne ve Erzincan illerinde yer alacak. TOKİ tarafından desteklenen projelerde en çok ilgiyi gören ise hiç tartışmasız Ankara 19 Mayıs Stadyumu oluyor. Toplamda 500 milyon liralık bütçenin ayrıldığı projede eskiyen stat yıkılacak ve yerine başkente yakışan yeni bir stat inşa edilecek.

Avrupa Standartlarına Sahip Stat Yapılacak

19 Mayıs Stadyumu yıkılacak ve yerine UEFA standartlarına sahip olan yeni stat yapılacak. Yeni yapılacak olan stat yaklaşık 500 milyon liralık bütçe ile inşa edilecek ve milli takımlar stadyumu şeklinde inşa edilecek. Yani 7/24 hizmet verecek şekilde tasarlanacak. Şu anda proje aşamasında olan yeni stat proje tamamlanır tamamlanmaz ihaleye çıkacak ve hızlı bir şekilde tamamlanacak. Projenin en geç 3 sene içerisinde tamamlanması ve yeni stadın mümkün olan en kısa sürede hizmete girmesi amaçlanacak.

 Anadolu Yeni Statlara Kavuşturulacak

Ankara’nın yanı sıra Hakkâri, Elazığ, Şırnak, Edirne ve Erzincan’da da yeni statlar yapılacak hizmete açılacak. Yeni yapılacak olan statlara ek olarak şu anda inşaatı devam eden 11 statta da çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. İzmir’e 2 adet stat yapılırken Adana, Karaman, Turgutlu, Batman, Giresun, Hatay, Çorum, Ordu, Giresun ve Diyarbakır’da da stat çalışmaları sürüyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz