Sürekli olarak kendisini geliştirerek çok daha büyük başarılara imza atan Toplu Konut İdaresi bu başarılarını yurt dışına taşımakta kararlı görünüyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan Türk

TOKİ Yurtdışında Sosyal Konut Üretimine Başlayacak 
Sürekli olarak kendisini geliştirerek çok daha büyük başarılara imza atan Toplu Konut İdaresi bu başarılarını yurt dışına taşımakta kararlı görünüyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan Türk ekonomisini güçlendirmek ve inşaat sektörünün büyümesini yurt dışına taşımak için yeni projeler geliştirmeye devam ediyor. Ülke çapında yoğun ilgi gören sosyal konut üretimi projelerini yurt dışına taşımaya hazırlanan TOKİ konu hakkında özel sektör ile görüşmelerine devam ediyor. 
Kamu – Özel Sektör İş Birliği Yapılacak 
Konu hakkında özel bir röportaj veren TOKİ Başkanı Turan konu hakkında özel sektör ile çalıştıklarını belirterek ana amaçlarının ortaya çıkan bu ihtiyacın Türk ekonomisi için bir fırsata çevrilmesi amacını taşıdıklarını dile getirdi. Yurt dışından şu ana kadar 80 farklı heyetin resmi olarak kendilerini ziyaret ettiklerini belirten TOKİ Başkanı bu heyetlerin sosyal konut projeleri hakkında bilgi almaya geldiklerini hatırlatarak yoğun ilginin bir fırsata çevrilmesi gerektiğini sözlerine ekledi. 
TOKİ Yıllık 65 Bin Konut Üretiyor
Gelen heyetlerle projeleri hakkında detaylı görüşmeler yaptıklarını belirten Turan bu heyetlerin en çokta TOKİ olarak yıllık 65 bin konut üretimi yaptıklarına inanamadıklarını belirterek “1984 ile 2003 yılları arasında TOKİ sadece 48 bin konut üretti. Bu tarihten itibaren ise TOKİ büyük bir gelişme gösterdi ve 14 yıllık süreç içerisinde 802 bin konut üretti. Yıllık üretilen 65 bin konuttan 2 bin tanesi ise hasılat paylaşımı yönetimi için üretilen konutlar. Bu konutlardan elde edilen gelirler ise dar gelirli konut projeleri için kaynak olarak kullanılıyor” dedi. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.