Son dönemde büyük bir hızla yükselişe geçen döviz kuru nedeni ile zor günler geçiren Türk ekonomisi yeniden toplanmaya başlandı. Artan hassasiyet üzerine konu ile ilgili olarak açı

TOKİ “Yüzde 100 Milliyiz, Döviz Kullanmıyoruz”
Son dönemde büyük bir hızla yükselişe geçen döviz kuru nedeni ile zor günler geçiren Türk ekonomisi yeniden toplanmaya başlandı. Artan hassasiyet üzerine konu ile ilgili olarak açıklama yapan TOKİ Başkanı Ergün Turan kesinlikle hiçbir işlemlerinde döviz kullanmadıklarını ve tüm ticaretlerinin Türk Lirası üzerine olduğuna belirtti. 
TOKİ Üretimde Rekor Kırdı 
Son dönemde birbirinden başarılı projelere imza atan TOKİ 2016 yılını yeni bir rekora imza atarak kapatmaya hazırlanıyor. Uzun yıllardır konut üretimi gerçekleştirdiklerini belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan son 13 yıllık TOKİ konut üretimi verileri dikkate alındığında 2016 yılının TOKİ’nin en çok konut üretimi yaptığı yıl olarak tarihe geçtiğini dile getirdi. 2016 yılı içinde toplamda 64 bin 200 sosyal konut projesi ürettiklerini dile getirerek yine aynı şekilde başarılı pek çok projeye imza attıklarını belirtti. 
2003 Yılı TOKİ İçin Milat Oldu 
1984 yılında kurulan TOKİ 2003 yılına kadar sadece 43 bin konut projesine imza atabilmişti. Ancak Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakan olarak seçilmesinin ardından TOKİ Başbakanlığa bağlanmış ve konut projelerine özel bütçe ayrılmasına karar verilmişti. Bu tarihten yani 2003 yılından günümüze kadar TOKİ tarafından üretilen toplu konut sayısı ise 754 bin konuta yükseltilerek rekor üstüne rekor kırıldı. Özellikle de TOKİ alt gelir grubu ailelere yönelik toplu konut projeleri ile adından söz ettirirken kendisini sürekli geliştirmeye devam eden kurum daha başarılı projelere imza atmayı sürdürüyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.