TOKİ’den 167 TL Taksite Ev Satışı

 

TOKİ uygun fiyatlarla hem dar gelirlileri, hem orta gelirlileri ev sahibi yapmaya devam ediyor. Yapılan açıklamaya göre yılsonu itibari ile 167 TL taksit ödemeleriyle 7 bin konut satılacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ( TOKİ ) toplamda 33 ilde inşa ettiği konutların 167 TL taksitle satışa sunacak. Buna göre 2018 yılı sonu itibariyle 7 bin 116 adet konutun 167 TL taksitle ödenmesi ev sahibi olacak kişiler için büyük bir merakla bekleniyor. Son başvuru tarihi ise 31 Aralık 2018 olarak belirtildi.  Ödeme kolaylığı sağlayan TOKİ, ayrıca 20 yıla kadar vade imkânı sağlarken en düşük TOKİ evi ise 50 bin TL’den başlayacak.

 

Borcu Bitmeden Başkasına Devir Edilemeyecek

 

Sizler için araştırdığımız detaylar ise şu şekilde; Aranılan şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Konutu satın alan kişinin hiçbir şekilde borç bitene kadar konutu başkasının üzerine devir edemeyecek. Bu kişi birinci derece yakını bile olsa imkânı, ihtimali yok. Bir diğer aranılan şart ise satın alınacak konutta ikamet edilmesi gerekiyor. Daha detaylı bilgileri TOKİ rehberinden öğrenebilirsiniz. ALO 444 86 54 numarasından konu hakkında bilgi sahibi olunabiliyor. TOKİ 167 TL taksitle konut satışı başvurularının Halk Bank veya Ziraat Bankasına yapılabiliyor.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz