Yeni askerlik sistemi yasası komisyon tarafından onaylandı. Bu teklifle beraber TOKİ’nin yapmış olduğu konutlarda, kendi üzerinde herhangi bir konut olmayan erbaş yada erlere öncelik verilecek.

Ak Parti‘li vekillerin TBMM Başkanlığına sunmuş olduğu Askeralma kanunu teklifinin Komisyon tarafından kabul edildiği açıklandı. Bunun üzerine Askeralma Kanunu kapsamında yabancı ülkede çalışma izni ve oturma izni yada doğrudan çalışma izni olan işi ile işveren yada meslek ile sanat gurubunda olanların, yabancı bandıralı gemilerde statü durumu olanların, çok vatandaşlık hakkı olan tüm askerlik işlemlerini ispatlayan belgeler ile beraber Türk konsolosluklarına başvurmaları ve 35 yaşını tamamladıkları yılın son gününe kadar ertelemenin olduğu açıklandı.

TOKİ’de öncelik hakkı 2019

Son haberlerle beraber TOKİ‘nin yapmış olduğu konutlarda kendi üzerinde herhangi bir evi olmayan erbaş yada erlerin öncelikli olacakları açıklandı. Hizmet boyunca geçen süre zarfında kamunun yada belediyelerin işletmiş oldukları hem deniz hemde şehir için taşıma hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilecekler.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz