TOKİ’nin Yeni Başkanı Vekâleten Atandı

 

Türkiye’de aktif bir şekilde toplu konut projesinde milyonlarca kişiyi ev sahibi yapan TOKİ bilindiği üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ait bir kurumdur. Toplu Konut İdaresi Başkanı görevinden ayrılmasına istinaden yerine Ömer Bulut vekâleten atandı.

TOKİ genel başkanı daha önce Mehmet Ergün Turan başarılı bir şekilde görevini yerine getirdi. Ancak, Turan’ın belediye başkanı adayı olarak gösterilmesinden sonra boşalan yerine yardımcısı Ömer Bulut getirildi.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut Kimdir?

 

1968 yılı Trabzon doğumlu olan Ömer Bulut, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ( OTDÜ ) Mühendislik fakültesi inşaat mühendisliği bölümünden mezun oldu

Bir dönem İller Bankası Erzurum ve Ankara müdürlüklerinde mühendislik görevini yerine getirmişti. Evli ve iki çocuk babası olan Ömer Bulut, 2006 – 2011 yılları arasında TOKİ daire başkanlığı görevini yerine getirdi. 2011 yılından bu zamana kadar TOKİ’de başkan yardımcılığı görevini başarılı bir şekilde yerine getirdikten sonra boşalan koltuğa vekâleten atandı.

 

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz