Esenler’e 1300 Yeni Konut!

Kentsel dönüşüm çalışmalarının aralıksız bir şekilde devam ettiği Esenler’de TOKİ işbirliği ile yapılacak olan yeni proje kapsamında, 850 bağımsız birim yıkılıp, 1300 yeni konut yapılacak.
Esenler’deki kentsel dönüşüm projeleri kapsamında uygulanan çalışmalarla, 511 bin 253 metrekarelik 8 farklı proje ile 11 bin yeni konutun üretilmesi hedefleniyor. Geçtiğimiz beş yıl içerisinde ilçede yenilenen konut sayısı 21 bin 869’a ulaştı. Ayrıca özel sektörün yanı sıra, devlet eliyle de toplam olarak 106 bin 744 metrekarelik 3 ayı proje ile 2 bin 972 konut teslimi yapıldı.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, vatandaşların mağdur olmamasını hedefleyerek, çalışmaları büyük bir dikkatle yürüttüklerini, “Vatandaşlarla mutabakat sağladıktan sonra tapu devirlerine başlayacağız. Tapuların devrinden sonra taşınma ve kira ödemelerini yapıp bu mahallemizde de kentsel dönüşüm için kazmayı vuracağız” dedi. Çiftehavuzlar Mahallesi için Türkiye’ye örnek olacak bir proje hazırladıklarını söyleyen Göksu, “Ümit ediyorum bu proje birçok kentsel dönüşüm çalışmasına da örneklik teşkil edecek. Gerekli çalışmaları tamamlayıp bir an önce inşaatlara başlamak ve vatandaşlarımızı güvenli konutlara taşımak istiyoruz. Çünkü depremin ne zaman olacağı belli değil” sözleriyle açıkladı.

Ayrıca 2023 yılına kadar olan hedeflerini de belirten Tevfik Göksu, sözlerine; “Devlet ve millet eliyle bunların 25 binini dönüştürdük. Geri kalan 75 binini dönüştürmek için de projelerimiz, çalışmalarımız var. İnşallah 2023 yılına kadar Esenler’deki tüm konutları yenilemiş olacağız”  şeklinde devam etti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz