Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilecek olan proje kapsamında, 261 bin 489 konut için kentsel dönüşüm çalışmaları yapılacak. TOKİ, ülke genelinde y

261 Bin 489 Konut İçin Dönüşüm Projesi
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilecek olan proje kapsamında, 261 bin 489 konut için kentsel dönüşüm çalışmaları yapılacak. TOKİ, ülke genelinde yürütmüş olduğu kentsel dönüşüm projesi ile 54 il ve 121 ilçede hayata geçen 187 proje gerçekleştiriyor.
2017 Yıl Sonu Hedefi 65 Bin Konut
193 bin 235 konut için çalışmaların halen devam ettiği ve 68 bin konutun sahiplerine teslim edildiğinden bahseden TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, “2016’da konut üretiminde rekor düzeyde bir rakam olan 64 bin konut ile yılı tamamladık. 2017 içinse hedefimizi bir adım daha öteye taşıdık ve yılsonu hedefimizi 65 bin konut olarak belirledik. Bu rakam içinde 15 bini İstanbul’da olmak üzere Anadolu projeleri ile 25 bin konutu projelendiriyoruz. 2017’de üreteceğimiz toplam 65 bin konut içinde kentsel dönüşüm konutlarının payı ise yüzde 38,4 olacak. Bütün gayretimiz bu yöndedir” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Amaç Zenginleşme Olmamalı
M. Ergün Turan, ülkenin deprem riski altında olduğunu ve amacın zenginleşme değil de felaketleri önlemek olduğunu belirtti. TOKİ Başkanı M. Ergün Turan’ın sözleri, “Dönüşüm, imar artışıyla sübvanse edilirse şehirler kaybeder. Müteahhit kâr ediyor, kamu vergi alıyor. Burada herkes kazanıyorsa, biri kaybediyor demektir. Bir deprem gerçeği var. Eğer bir felaket gelecekse önlemek için fedakârlık şart. Nasıl para kazanırım diye bakılırsa bu işin doğasına uymaz. Kime ne fedakârlık düşüyorsa bunu üstlenmek durumunda.” şeklinde devam etti.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.