TOKİ tarafından dar gelirli aileler için özel olarak üretilen TOKİ Aksaray konutlarında yer alan 1+1 dairelerin kiraya verildiğinin tespit edilmesi üzerine TOKİ soruşturma başlattı

TOKİ 1+1 Dairelerini Kiraya Verdiği Tespit Edilenlerin Sözleşmelerini İptal Etti 
TOKİ tarafından dar gelirli aileler için özel olarak üretilen TOKİ Aksaray konutlarında yer alan 1+1 dairelerin kiraya verildiğinin tespit edilmesi üzerine TOKİ soruşturma başlattı. Yapılan soruşturma sonucunda 72 daire sahibinin satın aldıkları konutları kiraya verdikleri tespit edilerek bu konutların boşaltılmasına karar verildi. Boşaltma haberinin basında büyük yankı uyandırması sonucunda Aksaray Valiliği konu hakkında basın açıklamasında bulundu. 
TOKİ Dar Gelirli Konutları 
Açıklamada valilik söz konusu konutların TOKİ tarafından dar gelirli aileler için özel olarak yapılan konutlar olduğunu vurgulayarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ile TOKİ arasında imzalanan özel bir protokol ile üretilen sosyal konutlar olduğu belirtildi. Bu nedenle hak sahiplerine konutların Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalatılarak teslim edildiği açıklandı. 
Sözleşmede açık olarak belirtilen bu konutların satılamayacağı ya da kiraya verilemeyeceği maddesinin bulunmasına rağmen söz konusu boşaltma işleminin gerçekleştirildiği 72 konutun hak sahipleri tarafından kiraya verildiği ya da satıldığının belirlendiği duyuruldu. Sözleşmenin imzalanan 8.1 maddesinde de açık olarak belirtildiği şekilde kuralın ihlal edilmesi sonucu fesih işlemi yapıldığı ve konutların boşaltıldığı öğrenilirken şu ana kadar boşaltma kararı verilen 28 konutun tahliyesinin gerçekleştirildiği belirtildi. 1 konutun tahliye kararı iptal edilirken 42 konut içinde tahliye işlemlerine başlandığı ve tahliye edilen konutlara gerçek hak sahiplerinin yerleştirilmesi için özel bir çalışma yapılacağı belirtiliyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.