Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), ihtiyacı olan herkesin konut sahibi olması için yürüttüğü çalışmalarına son hızla devam ediyor. Emekliler için sürdürülen ‘İkinci Bahar’ kam

Emekliler İçin ‘İkinci Bahar’ Kampanyası
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), ihtiyacı olan herkesin konut sahibi olması için yürüttüğü çalışmalarına son hızla devam ediyor. Emekliler için sürdürülen ‘İkinci Bahar’ kampanyası İstanbul ve Anadolu’da devam edecek.
2016 Yılında 15 Bin Emekli Konut Sahibi Oldu
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Anadolu’da ve İstanbul’da sürecek olan ‘İkinci Bahar’ kampanyası hakkında bilgi verirken, 2016 yılında konut sahibi olan emekli sayısını ve hedeflenen emekli sayısını da şu sözleri ile açıkladı; “Emekli vatandaşlarımızı Anadolu’da ortalama 250 liradan; İstanbul,  Ankara gibi büyük şehirlerde ise 350-400 liradan başlayan taksitlerle uzun vadeli ödeme koşullarıyla yuva sahibi yapıyoruz. 2016’da 15 bin emeklimizi ev sahibi yaptık. Bundan sonra da her yıl yaklaşık 15 bin emekli vatandaşımızı konut sahibi yapmayı hedefliyoruz.”
Emeklilere Yüzde 25 Kontenjan
TOKİ Başkanı Ergün Turan, ülkemizde 11 milyon emeklinin bulunduğunu, kampanya kapsamında konut projelerinde emekliler için yüzde 25 kontenjan ayrıldığını da açıkladı. Konutlar için yapılacak olan kura sonucunda, konut sahibi olacak olan vatandaşlar 120 bin TL ve 170 bin TL arasında bir ödeme yaparak konutlarına sahip olacaklar. Anadolu’da ödenecek olan taksit 250 TL iken, İstanbul’da 300 TL olacak.
Kampanya İçin Başvuru
Başvuruda bulunmak isteyen emeklinin kendisi üzerine ya da eşi üzerine kayıtlı bir konut bulunmaması gerekiyor. Ayrıca hane halkının gelirinin 3 bin 200 TL üzerinde olmaması ve konut sahibi olunacak ilde en az bir yıldır yaşıyor olmaları gerekiyor.
Kampanya için ön talepler bankalar aracılığı ile alınacak. Başvuracak olan emeklilerin kimlik kartlarını bulundurması ve 500 TL ödemeleri gerekiyor. Ardından ön talepleri toplanan konutlar için kura çekiliyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.