Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yapılan her projede emekliler için konutlar ayrıldığını, vade ve taksit olanaklarının da çok uygun olduğunu belirten açık

TOKİ, Emeklileri Unutmuyor
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yapılan her projede emekliler için konutlar ayrıldığını, vade ve taksit olanaklarının da çok uygun olduğunu belirten açıklamalarda bulundu.
600 Bin Kişi TOKİ Olmasa Ev Sahibi Olamazdı
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Başkanı Ergün Turan, orta ve dar gelirli vatandaşlara yönelik yapılan projelerin büyük önem arz ettiğini, projeler üzerinde yoğun bir şekilde çalışıldığını belirtti. Ergün Turan, emekliler için her projede yüzde 25 oranında konut ayrıldığını, projelerde 240 aya kadar varan vade imkanlarının olduğunu ve taksit ödemelerinin de yaklaşık 300 TL’den başladığını söyledi. Turan, ulaşılan konut sayısını “Yaklaşık 800 bin konuta ulaştık. Buna göre yine yaklaşık olarak 600 bin vatandaşımız TOKİ modeli olmasa ev sahibi olamazdı” sözleri ile açıkladı.

2017 Yılında 65 Bin Konut İhalesi
Ergün Turan, 2017 yılında 65 bin konutun ihale edileceğini, söz konusu konutların Güneydoğu’da 12 bin 690 tane, Marmara’da 12 bin 716 tane, Karadeniz’de 10 bin 395 tane olacağını söyledi. Ayrıca konutların 15 bin tanesini yani yüzde 25’lik bir oranının emeklilere ayrılacağını da ekleyen Turan, 1+1 tipteki daire sayılarının azaltılacağını da ekledi. Ergün Turan’ın açıklamaları, “Kurada daire sahibi olmaya hak kazanan emekli ve dar gelirlilere 2+1 konutlardan ödeme planı çıkartılacak. Maliyeti, 120 ile 170 bin lira arasında değişen TOKİ konutları sunulan ödeme planına uygun olacak” şeklinde devam etti.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.