Ev sahibi olmak isteyenler adına yeni projeleri hayata geçiren TOKİ, valiliklerden gelen taleplere yönelik olarak uygulamalara devam ediyor.

Emeklilere Ayda 300 Lira Karşılığında Ev Müjdesi!
Ev sahibi olmak isteyenler adına yeni projeleri hayata geçiren TOKİ, valiliklerden gelen taleplere yönelik olarak uygulamalara devam ediyor. 
2017’de inşa edilecek olan 65 bin konuttan, emeklilere %25 kontenjan ayrılıyor. Yani 16 bin 250 emekli, çok kolay bir şekilde ev sahibi oluyor. Projelerin sonuçlanmasıyla birlikte başvurular da alınacak. Başvuru sayısı, konut sayısından fazla olduğu takdirde kura uygulaması sunuluyor. Kurada emeklilere çift şans veriliyor ve kuranın sonucunda emekli kategorisi ile hak edinemeyenler, diğer alıcılar kategorisinde bir kez daha kuraya dahil oluyor.
Proje Kapsamında Konut Sahibi Olmak İçin Gerekli Şartlar
– Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması,
– TOKİ’den konut almamış olması,
– Kendisine, eşine ve/ veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı/ kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil bir konutun olmaması,
– Aylık hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 lira (İstanbul’da 3 bin 700 TL) olması,
– SGK’dan emekli olması (Emeklinin vefat etmesi durumunda, dul eşi başvuruda bulunabilir),
– Eşlerden her ikisinin de emekli olması durumunda yalnızca birinin başvuruda bulunması.
Satışa sunulan konutlardan kar elde edilmediğini belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan’ın açıklamaları, “Yaptığımız konutların yaklaşık yüzde 92-95’i, sosyal konut. Gelir paylaşımlı projelerden elde edilen gelir ile projelerimizi finanse ediyoruz. İştirak şirketlerimiz var, onlardan elde ettiğimiz gelirler var. Kâr amaçlı bir kuruluş değiliz. Bina maliyetine konut sahibi yapıyoruz. 100 bin TL’ye mal ediyorsak, o fiyata satıyoruz” şeklinde oldu.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.