TOKİ Emekli Konutları İçin Büyük Müjde!

Türkiye’nin sosyal konut projeleri açısından bir numaralı lideri olan TOKİ emekli konutları için yeni bir müjde verdi. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi TOKİ Başkanı Ergün Turan bundan sonra her yıl 15 bin emekliyi konut sahibi yapacaklarını açıkladı. Üretim kapasitesini arttırma hedeflerini vurgulayan Turan son 15 yıllık zaman dilimi içerisinde üretilen konut sayısının ise 800 bin sınırını aştığını söyledi.

Öncelikli Hedef İlk Kez Konut Alanlar Olacak 

İlk olarak 1984 yılında kurulan TOKİ’nin 2002 yılına kadar sadece 43 bin 145 konut ürettiğini belirten Turan son 15 yılık zaman dilimi içerisinde ise bu sayının projeler ile arttırılarak 800 bin 112 konut sınırına ulaştı. Turan artık konut üretimi konusunda daha seçici davrandıklarını ve önemli önceliklerinin daha önce hiç konut sahibi olmamış dar gelirli aileler ile emekliler olduğunu belirterek “Sosyal bir devletin varlığından söz edebilmek için mutlaka vatandaşların barınma taleplerini karşılamak gerekir. TOKİ olarak bizim ana amacımız da bu. Bizim hedefimiz vatandaşın barınma taleplerinde güvenebilecekleri bir dost olmayı başarmak” dedi.

İlk Hedef 15 Bin Emekliyi Ev Sahibi Yapmak 

TOKİ toplam konut üretimi açısından değerlendirildiğinde kapasitesinin yüzde 85’ini sosyal konut projelerine ayırırken artık önemli önceliklerinden biride emekli konutları olarak öne çıkıyor. Bundan sonra yıllık üretilen toplam konut kapasitesinin yüzde 25’inin dar gelirli, emekli ve engelli konutları için ayrılacağı müjdesi vatandaşlar arasında da büyük bir memnuniyet yarattı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz