TOKİ’den ev alınır mı? TOKİ’den ev almak mantıklı mı? TOKİ’den ev alanlar ne düşünüyor? TOKİ’den ev alanların yorumları neler? İşte merak ettiğiniz tüm detaylar…

TOKİ’den ev almayı düşünenlerin kafasında çok fazla düşünce yatıyor. TOKİ’den ev almanın çok fazla avantajı bulunuyor. Özellikle yüzde 20 peşinat ile herhangi bir masraf dosyası olmadan evi teslim alıp ödeme yapmaya başlayabilirsiniz. En fazla 120 ay vade ile ödeme seçenekleri mevcut. Örnek verecek olursak eğer, 100 Bin TL’lik bir ev alacaksanız eğer, 20Bin TL peşin ödüyorsunuz. Kalan 80 Bin TL’yi 120 ayda ödeyebilirsiniz. Ancak 6 ayda bir enflasyon oranında taksitlere zam yapılabiliyor.

Alanlar Ne Düşünüyor?

Ancak enflasyon oranı az oldukça taksit zammı da az olabiliyor. Bu bakımdan gayet mantıklı geliyor. Ancak bu işin içerisine girildiğinde bazı olumsuz yorumları da görebiliyoruz. Toki’den ev alanların yorumlarına baktığımızda ise, kimisi aylık taksit 300 TL ise 400 TL’yi bulabiliyor. Kimisi ise her şeyden bir masraf çıkartıp taksitim 600’ken 750 ödüyorum diyor. Sonuç ne peki?

Bu bakımdan durumu şu şekilde düşünebiliriz. TOKİ‘den konut alıp gelen kirayla başa baş para ödemeden ev alan çok insan var. Sizde bu şekilde öğrencilere verip değerlendirebilir ve bedavadan ev sahibi olabilirsiniz. Ancak verilen taksit tutarı dışında birçok ıvır zıvır masraf çıktığından uzak durun diyen binlerce kişi de var. Tüm bu durumları göz önünde bulundurup en doğru karar sizin vermeniz gerekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz