Ülkemizin her yerinde konut projesi gerçekleştiren TOKİ binlerce konutunu satışa sunuyor. Peki sizler TOKİ’den nasıl ev alabilirsiniz?

Bugün sizlere TOKİ‘den ev sahibi olmak isteyenler için nasıl ev sahibi olabileceklerine dair bazı maddeleri teker teker açıklayacağım. İşe detaylar…

İlk olarak TOKİ’nin hangi ilde satış yaptığını öğrenmeniz lazım. Bunun için resmi sitesine girip Talep ve Satış kısmından detayları görün. Daha sonra istediğiniz şehirde konut alımı için başvuru yapabilirsiniz. Kuralı bir şekilde gelire bağlı konut projeleri yer almaktadır. Ancak bazı konutlarda özel şartlar aranabiliyor. Her hanede sadece bir kişi başvuru yapabilir. Yani tüm hane halkı gidip başvuru yaptığı zaman hepsi birden ev sahibi olamaz. Bunun için birçok uyarı metni yer alıyor.

Konut satışlarında dul ve yetim vatandaşlar için elbette ayrıcalık bulunuyor. Buna ek olarak satıştan önce ön kayıt diye bir şey olmadığını belirtelim. Engelli vatandaşlar içinde bazı ayrıcalıklar elbette bulunuyor. Yüzde 40 ve üzeri engeliniz olması gerekiyor.

Üzerinizde ev varsa eğer TOKİ’den ev alma şansınız yok. Bunun için evleri olanlar TOKİ’den ev alma şansını kaybetmiş durumdadır.  Satışa çıkan konutlar için başvurular resmi tarihler içerisinde belirtilen bankalara yapılmaktadır.

Sizlerinde TOKİ hakkında merak ettiği veya sormak istediği sorular olursa eğer, yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz