TOKİ’den Gölcük’e 540 Konut

17 Ağustos Depremi’nin kendini en fazla gösterdiği, hasar bıraktığı ilçelerden olan Gölcük, kentsel dönüşüm çalışmalarında olumlu bir yolda ilerliyor. Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan, yaptığı açıklamalar ile 540 konutluk bir projenin başladığının haberini veriyor.

Çalışmalar Hızlandırıldı

Esnaf ve vatandaşlar ile sohbet eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Başkanı Ergün Turan, “Vatandaşlarımız daha güvenli ve sosyal çevresi ile uyumlu yapılarda yaşamak istediğini söyledi. İdare olarak bunu dikkate alıyoruz. Çalışmalarımızı hızlandırdık. Gölcük’ü bir cazibe merkezi haline getirmek için projelerimizi en kısa sürede tamamlayıp teslim edeceğiz. Gölcük’te ticaretin artması, yaşamın risksiz ve daha güvenli olması için kentsel dönüşüm zorunludur. Ülkemizdeki deprem tehdidi yüksek ve maalesef riskli yapı stoku da aynı şekilde çok fazla. Bu süreçte bilhassa riskli alanlara yöneldik” şeklinde açıklamada bulundu.

Projelerde Niteliğe de Niceliğe de Dikkat Ediliyor

Ergün Turan, projelerin yürütülmesinde proje alanında yaşayan halkın ihtiyaçlarına ve isteklerine dikkat edildiğini, felsefi projelerin kazandırılmaya çalışıldığını belirtti. Turan’ın açıklamaları, “Vatandaşlarımızın mal ve can güvenliğini tehdit etmenin yanı sıra şehirlerimizin sağlıklı gelişimine engel olan bu sorunun çözümü için hemen her şehrimizde kentsel dönüşüm odaklı konut ve sosyal donatı projelerimiz hızla devam ediyor. Şehirlerimizin yerel kimlik ve değerlerini yansıttığımız nitelikli bir yapılaşma dokusu oluşturma hedefinin yanı sıra nicelik bakımından da önemli üretim rakamlarına ulaşıyoruz. TOKİ olarak dönüşüm projelerinde, yöresel unsurları ve proje alanlarında yaşayan halkın talep ve ihtiyaçlarını önceliklendiren, felsefesi olan projeleri şehirlere kazandırmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken medeniyetimizin gereği şehirlerimizin eski sokak dokusu, komşuluk ve mimari çeşitlilik unsurlarını ön planda tutarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” şeklinde oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz