TOKİ Kaçırılmaması Gereken Fırsatlar Sunmaya Devam Ediyor 

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi olan TOKİ yeni projeler üretmeye devam ediyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan geriye dönük olarak 15 yıllık zaman dilimi içinde 800 bini aşkın konut ürettiklerini belirterek en önemli önceliklerinin dar gelirli ailelere yönelik olarak sosyal konut projeleri üretmek olduğunu vurguladı.

Emekli Kontenjanı % 25 Oldu 

Dar ve orta gelirli gruplara yönelik olarak konut üretimlerine ağırlık vereceklerini belirten Turan buna yönelik olarak projeler ürettiklerini belirterek bu amaç doğrultusunda var güçleri ile çalıştıkları müjdesini verdi. Şehit yakınlarına ve gazilere projelerinde öncelik verdiklerini belirten Turan aynı zamanda TOKİ emekli projeleri ve TOKİ engelli projeleri ile üretime tüm hızı ile devam ettiklerini söyledi. Daha önce ev sahibi olamayan emekliler için özel çalışmalarda bulunduklarını belirten Turan her 100 konut satışının 25 tanesini emekliler için ayırdıklarını belirterek 240 ay vadeli satış yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Aylık 250 Lira Ödeyerek Ev Sahibi Olabilirsiniz 

240 ay vadeli konut kredisi desteği sağladıkları için aylık taksit tutarlarında da uygun taksit seçenekleri sunan TOKİ aylık ödemesi 250 liradan başlayan taksitlerle konut satışında bulunuyor. Emekliler için hayallerindeki eve sahip olma fırsatı sunan TOKİ 2017 yılının sonuna kadar tüm projeleri tamamlamayı hedeflerken 2018 yılında da alt gelir grubu projelerine eğilecekleri müjdesini verdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz