TOKİ’den Şırnak Geneline 11 bin Konut!

Teröristlerin döşediği patlayıcılar, açtıkları çukurlar yüzünden evlerinden olan vatandaşların yardımına TOKİ koşuyor.

Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Belediye Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sinan Aydın, TOKİ Başkanlığı tarafınca yapılan konutların kazı çalışmalarını yerinde inceledi. Vali Ali İhsan Su, yaptığı açıklamalarla Şırnak genelinde yapılacak olan 11 bin konutun yanı sıra doğalgaz hizmetinin de verileceğini belirtti.

Şırnak’ın merkezinde 6 bin 500 konut, Cizre, Silopi ve İdil ilçelerindeki konutlar dahil edildiği takdirde de 11 bin konut yapılacağını belirten Vali Su, açıklamalarını; “Terör örgütün döşediği patlayıcılar sebebiyle evleri yıkılan vatandaşlarımıza bilindiği gibi devletimiz, hükümetimiz yeni konutlar yapmak üzere kolları sıvadı. Şu anda bulunduğumuz alanda 1. etap ve 2. etap ihaleleri yapılan konutların temel kazıları devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda bitireceğiz. Şırnak merkezde yaklaşık 6 bin 500 konut, bin iş yeri inşa edeceğiz. İnşallah bu yıl içinde bunları bitireceğiz. Şu anda hızlı bir şekilde devam ediyor. Mevsim şartlarından dolayı burası biraz geç başladı. Hava şartları el vermediği için, ama çok hızlı bir şekilde burada bunlar bitecek. Bulunduğumuz alanda da bin 266 konut inşa edilecek.” şeklinde yaptı.

Ayrıca konutların içerisinde, gençlik merkezi, kadın merkezi, spor alanları, semt sahaları, iş merkezleri, AVM, taziye evleri, cami ve mescitlerin de olduğu belirten Ali İhsan Su, hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlara evleri teslim edilene kadar aylık olarak 605 TL kira yardımında bulunulduğunu söyledi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz