TOKİ tarafınca, Trabzon’da Akçaabat ile merkez Ortahisar ilçelerinde millet bahçeleri için ihaleler kısa süre önce gerçekleştirildi. 

Ülkemizin tüm ilçelerinde yapılması beklenen millet bahçeleri ile her ilin çehresi yeniden değişecek. Bu bahçelerin inşaasını ise TOKİ üstleniyor. İlk olarak eski statyumların yıkılarak millet bahçelerine dönüştürüleceği ifade ediliyor.

Son gelen haberlere göre ise TOKİ’nin Trabzon’un Ortahisar Millet bahçesi için Hüseyin Avni Aker Stadyumu‘nun olduğu yere tam 62 bin 290 metrekareye sahip bir alan içerisine Akçaabat Millet Bahçesi ve eski Akçaabat Fatih stadının yıkılarak 23 bin 125 metrekarelik yeni millet bahçesi yapılacağı öğrenildi.

Trabzon ilinde eski olan stadyumlar yıkılacak ve bunların yerine millet bahçeleri yapılarak, vatandaşlar için spor alanları ve yürüme yolları gibi göletler düzenlenerek şehir daha güzel bir alana kavuşacak.

Trabzon’da hem gün doğumu hem gün batımını izleyin!

Akçaabat Millet bahçesi deniz kıyısında yer alacak. Bu bakımdan vatandaşların birçok ihtiyacı karşılanmış olacak. İhale ise 28 Mart Perşembe günü düzenlenmişti. İhaleye ise tam 11 firma katılmış ve teklifler verilmişti. 240 gün içerisinde tamamlanacak olan bu proje şimdiden merak konusu oluyor.

Akçaabat Millet Bahçesi, hem Trabzon hemde Samsung kara yoluna paralel oluyor. Kent merkezine ise tam 1 km ve şehir merkezi 11.5 km uzaklıkta yer alacak. İçerisinde yer alan sosyal donatılar ve kıraathaneler ile yürüme alanları gibi birçok sosyal yaşam alanı da belirtildi. Karadeniz’i seyretmek isteyenler için basamaklar ve gün doğumu ile batımı da izlenebilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz