TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre borcunu erken ödeyenlere yüzde 20 oranında bir indirim yapılacak. Başvurular ise 6 Mayıs günü başladı. İşte detaylar…

TOKİ tarafında erkenden borcunu ödeyip tapusunu hemen alacak kişilere yönelik her yıl bir indirim söz konusu oluyor. Bu yılda başvurular 6 Mayıs 2020 günü başlıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından açıklamaya baktığımızda erkenden borcunu ödeyip tapusunu almak isteyenler için 6 Mayıs günü başvuruların açılacağı belirtildi.

TOKİ, 2020 yılında borcunu peşin ödeyecek kişilere tam yüzde 20 indirim yapılacağını açıkladı.

ESNEK ÖDEME YÜZDE 20 İNDİRİM

Şimdi kafalarda ki yüzde 20 indirim kampanyasında tüm borç bakiyesini kapatmayacakların da bu indirimden faydalanacağını belirtelim. Borcun tamamını kapatmayacak kişiler borç bakiyesinin yüzde 25’inin altında olmamak şartıyla yapılan peşin ödemede yüzde 20 indirim hakkına sahip olabiliyor.

Son başvurular ne zaman?

İndirimden faydalanmak isteyen kişilerin 19 Haziran 2020 gününe kadar bankaya başvuru yapması gerekiyor. Bu tarihten sonraki başvurular değerlendirilmeyecektir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz