TOKİ İndirim Kampanyası Eylül’de Başlıyor

Orta ve dar gelirli vatandaşların kolayca konut sahibi olmasına yardım eden Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Eylül ayından itibaren indirim kampanyasının başlayacağını müjdeledi.

Yüzde 20 İndirim

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Başkanı Mehmet Ergün Turan, indirim bekleyen konut ve iş yeri alıcılarının Eylül ayından itibaren Tokide yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabileceğini belirtti. Mehmet Ergün Turan’ın kampanya hakkındaki açıklamaları, “Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmeyecek. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor.” şeklinde oldu.

20 Bin Emekli Konut Sahibi Olacak

Mehmet Ergün Turan, her projeden emekli vatandaşlara da kontenjan ayrıldığını, 54 şehirde çalışmaların devam ettiğini söyledi. Turan’ın sözleri, “2016’da 65 bin konut inşa ettik. Bu rakam ülkemizde üretilen toplam konutun yüzde 10’udur. Eylül ayında yüzde 20 indirim kampanyamızı başlatacağız. Emekli vatandaşlarımıza her projeden kontenjan ayırıyoruz. Bu yıl hiç konut sahibi olmamış 20 bin emeklimizi konut sahibi yapacağız. Kentsel dönüşüm Türkiye’de yavaşlamaması gereken bir konu. 54 şehirde çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz