Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan tarafından yapılan açıklamalarda, Eylül ayında yapılacak kampanya ile borcunun tamamını ödeyip, tapusunu hemen almak iste

TOKİ’den Yüzde 20 İndirim
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan tarafından yapılan açıklamalarda, Eylül ayında yapılacak kampanya ile borcunun tamamını ödeyip, tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yüzde 20 oranında indirim uygulanacak.
En Geç 9 Eylül’de Kampanya Yapılacak
TOKİ Başkanı Ergün Turan, yaz aylarında yapılan kampanyalara birçok vatandaşın katılamadığını, söz konusu kampanyanın bu sebepten ötürü Eylül ayında hayata geçirileceğini şu sözleri ile aktardı; “Yaz aylarında indirim kampanyası yaptığımızda birçok vatandaşımız köyünde oluyor, tatilde oluyor. İnşallah en geç 9’uncu ayda indirim kampanyamızı yapacağız. Bunu bekliyor vatandaşlarımız.” 
İdareye Borç Bulunmaması Gerekiyor
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan, kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşların, başvuru tarihlerini dikkatle takip etmeleri gerektiğini, açıklanan tarih itibari ile yapılacak borç kapatmalarında indirimin uygulanmayacağını belirtti. Ayrıca Ergün Turan, kampanyadan yararlanmak isteyenlerin, idareye herhangi bir borçlarının bulunmaması gerektiğini, “Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmeyecek. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor.” sözleri ile belirtti.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.