TOKİ’nin İstanbul Hamlesi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul’da yeni bir konut hamlesi için hazırlık yapıyor. Projenin detayları hakkında henüz bir bilgi alınmıyor olup, projenin hangi gelir grubuna hitap edeceği ile ilgili bir bilgi de yok.

İstanbulluların Konut Hayaline Çözüm

İstanbul’da satış halinde projesi yer almayan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbullu vatandaşların konut hayallerini gerçekleştirmek için bir proje üzerinde çalışıyor. Proje hakkında herhangi bir detay bilinmiyor olup, hangi gelir grubuna yönelik olacağı ile ilgili bir bilgi de yok. Proje satışa hazır hale geldiğinde projenin detayları, başvuru şartları ve satışa yönelik şartların açıklanması bekleniyor.

Kayaşehir 22. Bölge

TOKİ, İstanbul’daki konut ihalelerine ara vermeksizin devam ederken, Kayaşehir’i baştan aşağı yeniliyor. 22. Bölge’de 854 yeni konut inşa edilecek olup, projede konutların haricinde; 592 araçlık otopark, 2 adet sosyal tesis, 2 adet nizamiye bulunacak. İhale aşamasındaki projenin hangi gelir grubuna yönelik olacağı hakkında bir bilgi bulunmuyor. Kayaşehir 22. Bölge ihalesi 29 Aralık 2017 tarihinde saat 14.30’da yapılacak.

Kayaşehir 24. Bölge

Kayaşehir 24. Bölge projesi; 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon olmak üzere toplamda bin 892 konut barındırıyor. Projede kuraların çekilmesi ve sözleşmelerin imzalanmasının ardından daire teslimi için bekleniyor. Teslimlerin 18 ay içerisinde yapılması planlanırken, bu süre çok daha erken de olabilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz