TOKİ 50 bin sosyal konut kampanyasının ardından yeni projelere imza atmaya başladı. TOKİ tarafından gelecek olan yeni konut projelerinde neler olacağını daha da detaylı inceleyelim. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen konutlara gelen ilgi oldukça fazla. Yoğun talepler üzerine Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, yeni projelerine adım atıyor.

20b19 ve 2023 yılları arasında dar gelirli aileler için toplam 280 bin konutun inşa edilmesi hedefleniyor. Yeni proje kapsamında 388 TL’den başlayan aylık taksitlerle kira öder gibi konut sahibi olabiliyorsunuz. Sosyal konutların yeri ve fiyatı konusunda henüz bir açıklama gelmese de ortada böyle bir proje yer alıyor. Toki tarafından inşa edilen daireler 75 ve 85 metrekarelik, fiyat ise 114 bin 400 TL olarak 2+1 konutlarını inşa ediyor.

%12 peşinatla yani 13.988 TL ile satın alınan konutlar 240 aya kadar vade sunuyor ve 388 TL taksit ile ödemeyi gerçekleştiriyor. 3+1 olan konutlarda ise 110, 128 metrekare olarak seçenek sunuluyor. Fiyat olarak ise 170 bin 720 TL olarak inşa ediliyor. Eğer sizde bu projeye başvurmak istiyorsanız TOKİ bazı şartlar sunuyor. Bu şartları daha da detaylı inceleyelim.

İlk olarak T.C vatandaşı olması gerekiyor. TOKİ den ev alacağınız şehirde bir yıldan fazla yaşama sürenizin bulunması gerekiyor. Başvuru yapmak için 25 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Ayrıca haneye gelen aylık gelirin en fazla 4.500 TL olması gerekiyor. Hanede bulunan kişiler arasında sadece bir tane başvurunun yapılması gerekiyor. Bu şartlara uyum sağlandığı zaman TOKİ başvurusu yapıp sizde ev sahibi olabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz