Topbaş’ın İstifasına Kanal İstanbul Yüzünden Mi?

Geride bıraktığımız günlerde istifa eden ve gündeme adeta bomba gibi düşen bir gelişmeye imza atan Kadir Topbaş hakkında ortaya atılan iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Gündeme taşınan son iddia ise Topbaş’ın istifa nedeninin Kanal İstanbul olduğu yönünde. İddianın sahibi ise CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nadir Ataman’a ait. Ataman’a göre Kadir Topbaş Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ortaya attığı Kanal İstanbul projesinin kurbanı oldu.

Topbaş Projeye Muhalefet Mi Etti?

Ataman Topbaş’ın proje ilk gündeme getirildiğinden bu yana projeye muhalif bir görüntü çizdiğini belirterek ilk olarak 2016 yılında gündeme gelen projenin hala meclis gündemine gelmemesinin de bunun en büyük kanıtı olduğunu söyledi. İlk olarak FETÖ soruşturması kapsamında damadı yüzünden zor durumda kalan, bu konuda çok sayıda eleştiriye maruz kalan Topbaş Kanal İstanbul içinde işleri ağırdan alınca kendisine ayrılan krediyi tüketti ve istifası istendi.

Topbaş Hala Sessizliğini Koruyor 

Kendisi hakkında yapılan tüm eleştirilere ve iddialara rağmen Kadir Topbaş hala sessizliğini korurken Ak Parti cephesinden de kesin bir açıklama henüz yapılmış değil. Gözler şimdi Topbaş’ın istifasının ardından boşalan koltuğa kimin geçeceğinin belirleneceği gelişmelere çevrilmiş durumda. Yine gelen adayın Kanal İstanbul projesi hakkında ki çalışmaları da büyük bir merak konusu. Gelen yeni başkanın projeye hızlı bir şekilde giriş yapması bu iddiaları güçlendirecek yönde bir veri olarak kabul ediliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz