Topbaş’tan Boşalan Koltuğa Konya Başkanı Seçildi 

Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katılımı ile gerçekleşti. Yapılan toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifasının ardından boşalan Türkiye Belediyeler Birliği koltuğuna seçime tek aday olarak giren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek seçildi.

Hedefimiz Büyük Türkiye 

Muhalefetin aday göstermediği seçimlerde oylardan 345 tanesi almayı başaran Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek böylelikle Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı koltuğuna oturmuş oldu. Seçimlerde kısa bir konuşma yapan Bakan Özhaseki öncelikle Kadir Topbaş’a bundan sonraki hayatında başarı temennisi dilerken ardından da yeni Başkan Akyürek’e başarılar diledi. Tahir Akyürek ise yapmış olduğu teşekkür konuşmasında sözlerine hedeflerinin büyük Türkiye olduğunu dile getirerek başladı.

Gaziantep Belediye Başkanı İstifa Haberlerini Yalanladı 

Toplantı esnasında gözler istifa edecekleri iddia edilen belediye başkanlarındaydı. Basın mensuplarının ısrarlı soruları karşısında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Fatma Şahin küçük bir açıklama yaptı. Şahin “Birileri bulanık suda balık avlamaya çalışıyor. O balık ben değilim. Net mesajım budur” şeklinde konuşarak istifa haberlerini kesin bir dille yalanladı. İlk olarak 1945 yılında faaliyetlerine başlayan Türkiye Belediyeler Birliği belediyeleri temsil etme yetkisine sahip olan tek mahalli idare birliği olması nedeni ile son derece önemli bir kuruluş olarak kabul ediliyor. Tahir Akyürek seçildiği makama layık olmak için çalışacağını belirterek belediyeler arasındaki iletişimin artması için çalışacağını vurguladı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz