Toplu Taşıma Araçlarına Kredi Kart Uygulaması

Yeni yılda toplu kullanım araçlarına yönelik planlanan, kredi kart uygulaması ‘temassız mastecard’ dönemi başlayacaktır. Resmi olarak 01 Ocak tarihinde başlayacak olan kredi kart uygulaması vatandaşlarımızı yetersiz bakiye sorunundan kurtaracaktır. Bu uygulama sayesinde banka kartı ve kredi kartları validatör cihazlarına okutarak tek seferlik 3.00 TL fiyat ile seyahatlerini gerçekleştirebilecekler.

Kredi Kart Uygulaması İçin İmza Töreni

 

Toplu taşıma araçlarına yönelik yapılan uygulama, bugün Ankara’da bulunan Büyükşehir Belediye binasının konferans salonunda imza töreni gerçekleşti. Törenin ardından, Büyükşehir hizmet binası önünde gerçekleşen Balamir Gündoğdu (EGO Genel Müdürü), Ceyhun Kazancı (E-Kent Genel Müdürü) ve Yiğit Çağlayan (Mastercard Türkiye Genel Müdürü) ile toplu taşıma aracına binerek validatöre kredi kartı okuttu.

Yetersiz Bakiye Sorunu Kalkıyor

 

Sistemin tanıtımı ile ilgili Mustafa Tuna (Büyük Şehir Belediye Başkanı) ve Yiğit Çağlayan (Mastercad Türkiye Genel Müdürü) açıklamalarda bulundular. Tuna, vatandaşların yetersiz bakiye sorunu durumunda AnkaraKart temin edeceği yeri aramasına gerek kalmadığını banka kart veya kredi kartı ile temassız kart uygulaması sayesinde ulaşım hizmetini sağlayacaklarını bildirdi. Ocak ayında başlayacak olan bu uygulama dünyanın önemli büyük şehirleri olan Londra, Şikago, Madrid, Petersburg gibi az sayıda şehirlerde uygulanmış ve Türkiye’ de ilk olarak Ankara’da gerçekleşeceğini açıklamalarında bulundu. Çağlayan ise, ’’Ankara, temassız kart uygulaması ile tüm dünyadaki şehirlere örnek olacak gibi görünüyor’’ ifadelerinde bulundu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz